0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQShoqëri SQ

Pendarovski-Veçiq: Shkupi dhe Podgorica ndajnë qëllime dhe vizione identike të jashtme – politike

Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi ndajnë qëllime dhe vizione të njëjta të jashtme-politike, ndërsa me aleancën në NATO kontribuojnë dukshëm në sigurimin e paqes së qëndrueshme, stabilitetin dhe prosperitetit në të gjithë rajonit, vlerësuan në takimin e sotëm presidenti Stevo Pendarovski dhe kryetari Parlamentit të Malit të Zi, Aleksa Beçiq.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle