0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Pendarovski: Tani për tani nuk ka indikacione se zjarri në Tetovë është i qëllimshëm

Presidenti Stevo Pendarovski sot në Tetovë deklaroi se sipas informatave që i ka marrë nga kompetentët, deri më tani nuk ekzistojnë indikacione se zjarri në spitalin modular ka qenë i shkaktuar qëllimisht. Prokurori publik kompetent e ka informuar atë se për një deri dy orë edhe formalisht do ta përfundojnë hetimin i cili po zgjatë tashmë ditën e dytë dhe në afat sa më të shpejtë  do të dalin me raport. Kjo, tha, duhet të bëhet sa më shpejtë dhe profesionalisht që të mos ketë kurfarë dyshimi në opinion. Gjithashtu, potencoi, përgjegjësi duhet të ketë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle