0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Pendarovski: Takimet e liderëve nuk janë shërim për çdo dhimbje, mbajtja e tyre është dëshmi se institucionet kanë dështuar më parë

Nuk mendoj se mbledhjet e lidershipit janë shërim për çdo dhimbje, nëse kanë qenë ndonjëherë, pasi ka nevojë dhe dikush kërkon takim të liderëve të partive politike, është një provë e qartë dhe e pastër se institucionet kanë dështuar më parë - Qeveria, Kuvendi, çdo lloj institucioni, presidenti si institucion, tha kreu i shtetit Stevo Pendarovski duke qenë mysafir  në TV Sitel, i pyetur nëse është i gatshëm të thërrasë liderët e partive në takim.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle