0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Pendarovski: Shën Kirili dhe Metodi janë një udhërrëfyes për atë si të qëndrojmë edhe si individë dhe si komb

Kemi një borxh dhe mirënjohje të veçantë për punën e tyre, e cila është themeli ynë shpirtëror dhe kulturor, por edhe botëkuptim dhe premtim për të ardhmen.  Shën  Kirili dhe Metodi janë dhe duhet të mbeten një udhërrëfyes si të qëndrojmë si individ dhe si komb, ka shkruar presidenti Stevo Pendarovski në urimin me rastin e 24 Majit, Ditës së Iluministëve Mbarëslloven Shën Kirili dhe Metodi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle