0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQShoqëri SQ

Pendarovski – Radev: Angazhim për zgjerimin e bashkëpunimit në shumë fusha me interes reciprok

Mundësitë për avancimin e mëtutjeshëm të  marrëdhënieve politike dhe ekonomike midis Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë, si dhe sfidat aktuale nga kriza energjetike me të cilën përballet Evropa, ishin tema kryesore e takimit të presidentit Stevo Pendarovski në Sofje me homologun  e tij bullgar Rumen Radev.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle