0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Pendarovski: Propozimi francez është kompromis i pranueshëm tranzitor, nuk do të jetë as triumf e as humbje

Propozimi i modifikuar francez është kompromis tranzitor për një nga fazat e integrimit evropian, në të cilin janë thelbësore tre elemente dhe për këtë propozimi në këtë format është i pranueshëm, deklaroi presidenti Stevo Pendarovski pas seancës së Këshillit të Sigurisë. Vendimi që të pranohet propozimi i modikuar francez, tha ai, nuk do të jetë as fitore historike e njërës palë, as dështim historik ose debakël i palës tjetër.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle