0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Pendarovski: Pritjet tona janë të përqendruara në mbajtjen e konferencës së parë ndërqeveritare

Pritjet tona janë të përqendruara drejtë mbajtjes së konferencës së parë ndërqeveritare dhe që do të nënkupton fillimin zyrtarisht të negociatave për hyrjen e RMV-së në BE, me çka do të kemimundësi të konfirmojmë gatishmërinëtonë për lëvizjen drejtë integrimit evropian, tha sot presidenti Stevo Pendarovski në ceremoninë që i pranoj letrat akreditive të ambsadorit të sapoemëruar të Republikës së Moldavisë në vend, Anatoll Çebuk me seli në Sofje.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle