0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Pendarovski prezantoi Kornizën për Zhvillim MKD 2030: Le t’ua lëmë brezave të ardhshëm vendin në një gjendje shumë më të mirë se sot

Rritje e përshpejtuar ekonomike, mbrojtja e mjedisit në nivel të mesatares evropiane dhe politika e ridefinuar energjetike, përshpejtimi i transformimit digjital dhe promovimi i ekonomisë dhe arsimit digjital, rinia dhe zhvillimi gjithëpërfshirës janë katër prioritetet e Kornizës për Zhvillim MKD 2030, të cilën sot e promovoi presidenti Stevo Pendarovski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle