0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Pendarovski: Pavarësia nuk na është dhuruar, por është vepër e shumë brezave të udhëhequr nga ideali i një shteti të lirë dhe të pavarur

Sot, më 8 shtator, në ditën e pavarësisë së Maqedonisë, ne festojmë Ilindenin e tretë, të fundit dhe më të rëndësishëm në aspektin ndërkombëtar. Sot jemi mbledhur që të përkujtohemi se pavarësia nuk na është dhënë nga askush, por është vepër e shumë brezave të udhëhequr nga ideali për shtet të lirë dhe të pavarur, theksoi Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski në fjalimin e tij me rastin e 8 Shtatorit në kremtimin qendror "30 vjet pavarësi".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle