0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Pendarovski: Nëse një gjeneratë e humb besimin në drejtësi, ajo e ka humbur besimin në shtet

Për drejtësinë nuk janë të mjaftueshme vetëm ligjet, vendimet politike dhe institucionet. Për drejtësinë nevojitet ndryshim i vetëdijes. Prandaj të gjithë ne, politikanë, gjykatës, prokurorë, avokatë duhet të pajtohemi rreth një pune, ndërsa ajo është se nuk guxon në tregtohet me drejtësinë. Nëse një gjeneratë e humb besimin në drejtësi, ajo e ka humbur besimin në shtet, porositi presidenti Stevo Pendarovski në shënimin e 15-të vjetorit të formimit të Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë Publik "Pavel Shatev".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle