0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Pendarovski në Samit të jashtëzakonshëm virtual të NATO-s: Aleanca të tregojë unitetin e saj dhe të veprojë me përpjekje të përbashkëta

Në këtë moment kritik për rendin juridik ndërkombëtar, për paqen dhe sigurinë në Evropë,  është e nevojshme Aleanca ta tregojë unitetin e saj dhe të marrë pjesë me përpjekje dhe veprime të bashkuara, theksoi presidenti Stevo Pendarovski në fjalimin e tij pasdite në Samitin e jashtëzakonshëm virtual të NATO-s, në nivel të shefave të shteteve dhe qeverive, në të cilën është biseduar për situatën e sigurisë brenda dhe rreth Ukrainës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle