0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Pendarovski-Lauder: Holokausti nuk guxon të harrohet dhe të injorohet

Presidenti Stevo Pendarovski, i cili është për një vizitë pune në Suedi dhe merr pjesë në Forumin ndërkombëtar për kujtimin e Holokaustit dhe luftën kundër Antisemitizmit „Remember – React“ (Mos harroni - Reagoni), u takua sot në Malmo me Ronald Lauder, kryetar i Kongresit botëror hebraik.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle