0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Pendarovski-Kravinjo: Hapja e negociatave me Shkupin dhe Tiranën me rëndësi thelbësore në rrethana aktuale gjeopolitike dhe të sigurisë

Mundësitë për avancim të marrëdhënieve bilaterale të të dy vendeve, në kontekst të procesit eurointegrues të Maqedonisë së Veriut, avancimi i kornizës juridike dhe përforcimi i bashkëpunimit ekonomik, si dhe pritja se bashkëpunimi në mbrojtje do të intensifikohet plotësisht në suaza të NATO-s, ishin tema të takimit të presidentit Stevo Pendarovski dhe ministrit portugez të Punëve të Jashtme, Zhoao Gomez Kravinjo, i cili po qëndron për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut,

Butoni Kthehu në krye
Mbylle