0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Pendarovski: Koncepti i Evropës së Bashkuar është shansi më i mirë për zhvillimin e Maqedonisë së Veriut

Është detyra jonë të kujdesemi për republikën tonë, që të gjithë qytetarët e saj ta ndiejnë atë si atdheun e tyre. E vërteta historike nuk mund të ndryshohet me marrëveshje, as me protokoll, sepse faktet ekspozojnë çdo konstrukt të imponuar, dhe koncepti i Evropës së bashkuar na jep mundësinë më të mirë për të rrumbullaksuar zhvillimin e Maqedonisë së Veriut si një republikë moderne evropiane.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle