0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Pendarovski: Kërkesa e fundit është që bullgarët të jenë vetëm në Preambulën e Kushtetutës

Kërkesa eksplicite e ambasadorit të tyre në Bruksel, para të gjithë ambasadorëve tjerë të vendeve anëtare, është që bullgarët të jenë gjithkund në kushtetutë. Kërkesa e tyre e fundit, më thonë nga Qeveria dhe Ministria e jonë dhe kjo tashmë është harmonizuar, është që bullgarët të jenë vetëm në Preambulë, tha presidenti i shtetit Stevo Pendarovski në pyetjen se në cilën pjesë të Kushtetutës do të përfaqësoheshin bullgarët.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle