0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Pendarovski: Ka vullnet nga Bullgaria që të na ndihmojë me energji përmes mekanizmave të KE-së

Si Bullgaria, e cila ka tepricë të rrymës, mund t'i ndihmojë vendin në krizën energjetike dhe të mos cenohen rregullat që i imponon Bashkimi Evropian. Për këtë sot në Sofje ka biseduar presidenti i shtetit Stevo Pendarovski me homologun e tij bullgar Rumen Radev dhe kryetaren e Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle