0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQ

Pendarovski: Gjatë eksportit të rrymës në vend, Bullgaria duhet t’i respektojë rregullat evropiane

Grupet e punës midis Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë vazhdojnë të bisedojnë rreth eksportit të rrymës për vendin dhe mendoj se deri më tani do të gjejnë zgjidhje, por problem janë procedurat, duke e pasur parasysh se Sofja është anëtare e BE-së, deklaroi sot presidenti Stevo Pendarovski në përgjigje të pyetjes së MIA-s për rrjedhën e negociatave midis dy vendeve për furnizimin e energjisë elektrike.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle