0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Pendarovski do t’i dekorojë Stefanovskin, Haxhimanovin, Nesimin dhe Mukaetovin me “Urdhrin për merita për shtetin”

Presidenti Stevo Pendarovski sot në rezidencën presidenciale, me dekoratë të lartë shtetërore “Urdhrin për merita për shtetin” do t’I dekorojë pas vdekjes shkrimtarin Goran Stefanovski, këngëtarin dhe aktorin Zafir Haxhimanov dhe profesorin Remzi Nesimi, si dhe kryetarin e Federatës së hendbollit të Maqedonisë, Zhivko Mukaetov.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle