0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Pendarovski: Anëtarësimi në NATO faktor i rëndësishëm stabilizues për Maqedoninë e Veriut, vazhdon modernizimi i ushtrisë

Në historinë tonë të re kemi pasur disa vendime të rëndësishme strategjike, edhe pse, për fat të keq, shumë vendime kanë qenë të nxituara dhe populiste. Një nga vendimet më të mira pas të cilit për më shumë se tre dekada qëndron një konsensus i gjerë mbipartiak dhe social është këmbëngulja në orientimin tonë euroatlantik. Pikërisht në këtë periudhë të tensioneve të mëdha gjeopolitike dhe konflikteve ushtarake anëtarësimi në NATO është një faktor i rëndësishëm stabilizues për Maqedoninë e Veriut.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle