0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Pendarovski – Ludva: Çekia ka qenë, është dhe çdoherë do të jetë mbështetëse e fuqishme e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në BE

Republika e Çekisë ka qenë, është dhe çdoherë do të jetë mbështetëse e fuqishme e ambicieve të Maqedonisë së Veriut për t'u bërë anëtare e Bashkimit Evropian, theksoi ambasadori i sapoemëruar çek në vendin tonë, Jarosllav Ludva gjatë pranim-dorëzimit të letrave kredenciale të presidentit Stevo Pendarovski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle