0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Pendarovski: Përfitime kyçe nga Marrëveshja kornizë ishin ruajtja e sovranitetit dhe integritetit territorial

Para 21 viteve, në Ohër, kryetarët e katër partive më të mëdha politike të atëhershme, së bashku me presidentin Boris Trajkovski dhe përfaqësuesit e BE-së dhe SHBA-së e nënshkruan Marrëveshjen kornizë e cila e parandaloi eskalimin e mëtutjeshëm të konfliktit dhe solli paqe dhe stabilitet si parakushte për zhvillim të mëtutjeshëm demokratik të shoqërisë së Maqedonisë së Veriut, shkroi presidenti Stevo Pendarovski në porosinë me rastin e shënimit të 21 viteve të nënshkrimit të Marrëveshjes kornizë të Ohrit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle