0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Pendarovski: Numërimi vetëm dhe vetëm sipas përkatësisë etnike duhet të bëhet pjesë e historisë

 Nuk pres se për shkak të tensioneve politike dikush mundet t'i komprometojë rezultatet e regjistrimit, por gjendja paraprakisht nuk ishte e tillë, thotë presidenti Stevo Pendarovksi në intervistën për Radio Evropa e Lirë, lidhur me fillimin e sotëm të regjistrimit, por edhe mundësinë e narrativit se bëhet fjalë për numërimin e maqedonasve dhe shqiptarëve ta minojë operacionin.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle