Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

PE-ja ka miratuar rezolutë ku dënohet sulmi rus ndaj Ukrainës

Parlamenti Evropian e ka dënuar ashpër agresionin ushtarak rus të paligjshme, të paprovokuar ndaj Ukrainës, pjesëmarrja e Bjellorusisë në këtë agresion dhe shprehu keqardhje të thellë që Serbia nuk iu bashku sanksioneve evropiane kundër Moskës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle