0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQ

PDS ngre padi penale kundër kryeministrit malazez Zdravko Krivokapiq për ngjarjet në Cetinë

Partia Demokratike e Socialistëve të Malit të Zi (PDS) ka dorëzuar padi penale në Prokurorinë e Posaçme Shtetërore (SDT) kundër kryeministrit Zdravko Krivokapiq dhe funksionarëve të tjerë të zgjedhur nën dyshimin për shpërdorim të detyrës dhe tejkalimin e autoritetit zyrtarë gjatë kohës së ngjarjeve në Cetinë më 4 dhe 5 shtator, lajmëroi agjencia e lajmeve të Malit të Zi - MINA.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle