Evropë SQEvropë.Portal SQ

Pavarësisht numrit rekord të infeksioneve me Kovid-19, Franca do të lehtësojë masat kufizuese

Kryeministri francez Zhan Kateks dhe ministri i Shëndetësisë Olivier Veran kanë shpallur agjendë për lehtësimin e masave kufizuese në vend të kufizimeve të reja, siç duhet të pritet duke pasur parasysh numrin rekord të infeksioneve me Kovid-19. Me një dëshirë, pas dy vitesh krize dhe më pak se 80 ditë para zgjedhjeve presidenciale: t'u jepet “më shumë dukshmëri” francezëve, njoftoi korrespondenti i MIA-s.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle