Evropë SQEvropë.Portal SQ

Patrushev: SHBA-ja e nënvlerësoi gjendjen reale në Afganistan

Nënvlerësimi i gjendjes reale në Afganistan është rezultat i vetëbesimit të tepërt dhe paaftësisë së trupave të SHBA-së dhe të NATO-s, si dhe zbuluesve të  tyre, deklaroi sekretari i Këshillit Rus të Sigurisë, Nikollaj Patrushevi.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle