Ballkan SQBallkan.portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Pasi: NATO dhe BE e kanë përkrahur Bullgarinë për vendimin e saj që të dëbojë 70 diplomatë rusë

Ish ministrja për Çështje Evropiane e Bullgarisë, Gergana Pasi, lidhur me vendimin e Sofjes që të dëbojë 70 përfaqësues diplomatikë rusë dhe ultimatumin e refuzuar të ambasadores ruse Eleonora Mitrofanova, për Euronjuz Bullgari deklaroi se vendi i saj ka marrë përkrahje të plotë nga NATO dhe nga përfaqësuesi i lartë të Punëve të Jashtme të BE-së dhe se tërësisht është në pajtim me legjislaturën ndërkombëtaere, Konventën e Vjenës dhe interesat kombëtare të Bullgarisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle