0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQShoqëri SQ

Pas tre muaj kufizimesh, në Dibër prej sot furnizim normal me ujë për pirje

Prej sot është hequr kufizimi në furnizimin me ujë në Dibët, i vendosur në mes të muajit qershor. “Prej sot, furnizimi me ujë të pijshëm është normal, pas gati tre muaj kufizime. Ishim të detyruar për ta bërë këtë, pasi thirrjet tona për ta përdorur atë në mënyrë racionale ishin zbritje. Përdoruesit vazhduan të abuzojnë me ujin e pijshëm, për të ujitur zonat e gjelbra, kopshtet, larjen e oborreve dhe madje edhe trotuaret dhe rrugët para çdo shtëpie, deklaroi për MIA-n Burim Kaba, drejtor Ndërmarrjes publike komunale “Standard”.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle