Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Pas shtyrjes së gjatë, moduli shkencor rus arriti drejt Stacionit ndërkombëtar të gjithësisë

Pas pothuajse 25 vite shtyrje dhe pengesa teknike, moduli i ri shkencor rus I quajtur “Shkenca” sot me sukses u bashkua me Stacionin ndërkombëtar kozmik në orbitën e Tokës, kumtoi agjencia kozmike ruse “Roskosmos”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle