Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Pas kontestit pothuajse 50-vjeçar, Kanadaja dhe Danimarka e ndanë një ishull të vogël arktik

Danimarka dhe Kanadaja do ta ndajnë në pjesë të barabarta ishullin e vogël të pabanuar të Arktikut, i njohur si Hans Ajlend, me çka do të përfundojë kontesti pothuajse 50-vjeçar rreth pronësisë së këtij territori, kumtoi sot Ministria daneze e Punëve të Jashtme.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle