Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Pas dy aksidenteve me emigrantë në Greqi me 18 të vdekur dhe 15 të zhdukur, Micotakis i bëri thirrje Turqisë për bashkëpunim

- Në dy aksidentet e ndara me anijet e fundosura me emigrantë që ndodhën dje në afërsi të ishujve bregdetarë Lezbos dhe Kitira, sipas informacioneve të korrespondentes së MIA-s nga Athina nga shërbimi bregdetar i Greqisë, janë shpëtuar gjithsej 108 persona, humbën jetën 18, ndërsa janë zhdukur 15 emigrantë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle