Botë SQBotë.Portal SQ

Pas bllokadave dhe trazirave në Guadelupe, Parisi zyrtar dërgoi përforcim prej 200 policëve dhe xhandarmësirë

Pas bllokadave katërditëshe në rrugë dhe qasja te Spitali universitar në Guadelupe,  që përkohësisht  u bënë të dhunshme  nga demonstrantët kundër  lejeve shëndetësore  dhe vaksinat kundër Kovid-19, Qeveria franceze sot e ndryshoi  sjelljen dhe dërgoi 200 policë dhe xhandarmëri si përforcim, lajmëroi korrespondenti i MIA-s.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle