0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Partnerët qeveritarë të koalicionit  e shqyrtojnë propozimin francez

Në Qeveri në vijim është takimi i kryeministrit Dimitar Kovaçevski me liderët e partive nga koalicioni qeveritar, ku do të shqyrtohet propozimi i kryesisë franceze për largimin e vetos bullgare dhe për fillim të negociatave për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle