0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Partitë politike në Qeverinë e ardhshme bullgare sot do ta firmosin marrëveshjen e koalicionit

Janë përgatitur tekstet finale nga marrëveshja e koalicionit për formim të Qeverisë së re bullgare, lajmëron korrespondenti i MIA-s nga Sofja, prejse në takimin e liderëve ndërmjet katër partive politike "Ndryshimet vazhdojnë", "Partia socialiste bullgare", "Ka një popull të tillë" dhe "Bullgaria Demokratike", u zbardh programi legjislativ.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle