Ballkan SQBallkan.portal SQ

Parlamenti turk e vazhdoi mandatin për dërgimin e ushtarëve në operacionet antiterroriste në Siri dhe Irak

Kuvendi i madh kombëtar i Republikës së Turqisë votoi vazhdimin dyvjeçar të mandatit për dërgimin e ushtarëve në operacione tejkufitare antiterroriste në Siri dhe Irak, njofton Anadollu.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle