Ballkan SQBallkan.portal SQ

Parlamenti slloven lejoi martesën e çifteve të të njëjtës gjini dhe adoptimin e fëmijëve prej tyre

Kuvendi i Sllovenisë në seancën e sotme miratoi amendamentin me të cilin lejohen martesat e të njëjtës gjini dhe adoptimi i fëmijëve në to, pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle