Ballkan SQBallkan.portal SQ

Parlamenti Evropian sot do të debatojë për çështjen për zgjerimin e zonës Shengen

Parlamenti Evropian në seancën e sotme do të debatojë për anëtarësimin e Bullgarisë dhe të Rumanisë në zonën Shengen, me ç'rast pritet që eurodeputetët të kërkojnë zgjerimin e zonës së lëvizjes së lirë për t'i përfshirë të gjitha vendet anëtare të BE-së që duan të përfshihen në të.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle