Evropë SQEvropë.Portal SQ

Parlamenti Evropian i shqetësuar: Rusia dhe Kina mund ta rrisin ndikimin në Afganistan

Parlamenti Evropian ka frikë se Rusia dhe Kina mund ta rrisin ndikimin e tyre në Afganistan pas tërheqjes së trupave të NATO -s nga atje dhe rënies së qeverisë afgane nën presionin e luftëtarëve të lëvizjes radikale talebane.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle