Evropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Parlamentarët rusë kërkojnë nga Putini t’i njohë rajonet separatiste në Ukrainë

Parlamentarët rusë i bënë thirrje Dumës të kërkojë nga presidenti Vlladimir Putin t'i njohë rajonet separatiste proruse në Ukrainën lindore si shtete të pavarura, përderisa Ukraina dhe Perëndimi druajnë nga invazioni rus në Ukrainë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle