0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQKorrespondentë BotëMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Parisi është i gatshëm për takim me Sofjen dhe Shkupin për marrëveshje bilaterale

Presidenti i Francës, Emanuel Makron, pas bisedave të mbrëmshme telefonike me presidentin bullgar, Rumen Radev dhe me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski kumtoi se është i gatshëm t'i presë në Paris "kur të vijë koha", autoritetet e Bullgarisë dhe të Maqedonisë së Veriut me qëllim që të dakordojë marrëveshje bilaterale që do të mundësojë hapjen e negociatave për inikuadrimin e Maqedonisë së Veriut në BE, njofton korrespondenti i MIA-s.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle