Botë.Portal SQEvropë SQKorrespondentë Botë

Parisi e anuloi vizitën e ministres së Mbrojtjes, Florans Parli në Londër

Ministrja franceze e Mbrojtjes, Florens Parli ka anuluar një takim me homologun e saj britanik, Ben Valas, për shkak të zemërimit që nxiti një marrëveshje e sigurisë midis Britanisë, SHBA-së dhe Australisë, i cili do të mbahej këtë javë në Londër.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle