Evropë SQEvropë.Portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Parisi dhe Londra e konfirmuan bashkëpunimin në nivel të lartë në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes

Sot u mbajtën konsultime bilateral franceze-britanike të nivelit të lartë në formatin “2+2” – ministra të jashtëm dhe të mbrojtjes -  në kornizë të vetme të Marrëveshjes nga Lankaster Haus e vitit 2010 dhe bazuar në konvergjencën e interesave në siguri dhe në mbrojtje, lajmëroi korrespondenti I MIA-s.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle