0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQShoqëri SQ

Parisi as nuk konfirmon, as nuk mohon se ekziston iniciativë franceze për veton bullgare

Siç po afrohet samiti evropian i vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, gjithnjë e më të zëshme janë bërë pohimet se ekziston plan ose iniciativë franceze për tejkalimin e vetos bullgare dhe fillimin e negociatave për Maqedoninë e Veriut. Parisi zyrtar ende nuk është deklaruar dhe publikisht të thotë diçka për planin eventual francez, njofton korrespondenti i MIA-s.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle