Evropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Paris: Kufizim i shpejtësisë së lëvizjes në 30 km/h

Kufizimi i shpejtësisë së automjeteve prej 30 kilometra në orë, që sot do të zbatohet thuajse në të gjithë qytetin e Parisit. Dispozita ka të bëjë me periferinë dhe disa prej bulevardeve më të rëndësishme në kryeqendrën franceze.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle