Parashkimi i motit SQ

Parashikimi i motit

Moti do të jetë i vranët dhe më i freskët me reshje shiu që do të jenë më të dendura në pjesët perëndimore (mbi 20l/m2) dhe do të përcillen me erë më të fortë jugore, veçanërisht përreth Vardarit. Në orët e pasdites, reshjet gradualisht do të pushojnë. Temperatura minimale do të lëvizë në interval prej 2 deri në 9, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 12 deri në 16 gradë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle