Parashkimi i motit SQ

Parashikimi i motit

Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme me reshje të përkohshme të shiu, të cilat rreth mesditës më intensive do të jenë në perëndim ndërsa në orët e mbrëmjes do të intensifikohen në lindje (ku në nivel lokal do të bien 20l/m2 shi për 24 orë). Në pjesët jugore, ku priten periudha dielli, do të ketë kushte për paqëndrueshmëri me shi të rrëmbyeshëm dhe vetëtima. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi juglindor.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle