Parashkimi i motit SQ

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira të vogla deri në mesatare, në disa vende kohë pas kohe me erë të përforcuar nga drejtimi verior. Pasdite në pjesët perëndimore do të fillojnë reshje të shiut, të cilat në orët e mbrëmjes  dhe gjatë natës do të zgjerohen gjithkund dhe lokalisht  do të jenë më të rrëmbyeshme (mbi 25l/m2). Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 11 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 21 deri në 26 gradë Celsius.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle