Parashkimi i motit SQ

Parashikimi i motit

Moti  do të jetë me vranësira, më i freskët dhe jostabil me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar. Në disa vende reshjet do të jenë më  të rrëmbyeshme  (mbi 20l/m2), të ndjekura me zbrazje të fuqishme elektrike, erë të fortë dhe kushte për paraqitje të breshërit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri në 15 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 20 deri në 26 gradë Celsius. UV=5.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle