Parashkimi i motit SQ

Parashikimi i motit

Paradite do të mbajë mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite vranësira do të rritet dhe do të ketë reshje lokale të shiut, ndërsa në pjesët malore të dëborës. Gjatë natës reshjet do të zgjerohen gjithkund, ndërsa në pjesët perëndimore do të jenë më të rrëmbyeshme dhe do të shndërrohen në dëborë edhe në vendet më të larta. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare, në pjesët jugore  nga juglindja, ndërsa në pjesët veriore nga drejtimi verilindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri në 0 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale prej 9 deri në 15 gradë Celsius.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle