Parashkimi i motit SQ

Parashikimi i motit

 Moti sot do të jetë me vranësira me reshje të rrëmbyeshme (në vendet lokale mbi 25l/m2) të cilat në pjesët perëndimore dhe veriore, si dhe në vendet më të larta do të jenë kryesisht të borës. Do të formohet shtresë e re e borës, veçanërisht në pjesët perëndimore. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare, përgjatë Luginës së Vardarit erë e kohëpaskohshme e përforcuar veriore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 7, ndërsa ajo maksimalja prej 4 deri në 10 gradë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle